Ametists

 Maģisks akmens. Dievišķās sapratnes simbols.

Tradicionāli akmens ticis nēsāts kā aizsargs pret dzērumu un uztur skaidru prātu.

Saistībā ar Svēto Valentīnu tiek uzskatīts, ka ametists tā nēsātājiem palīdz saglabāt sirdsmieru. Akmens bija bieži sastopams uz karavīru šķēpu rokturiem kā talismans pret nāvi, tika uzskatīts, ka ametists nes līdzsvarotību un uzvaru kaujā. Tomēr tiek arī uzskatīts, ka ametista valkātāja ilgā dzīve ir iegūta no nogalinātajiem ienaidniekiem, tādā veidā atņemot citiem to dzīves spēku, lai paaugstinātu savējo.

Ametists tiek izmantots pret bezmiegu. Senajā Ēģiptē ametistu izmantoja kā līdzekli pret vainas apziņu un bailēm. Tas aizsargā pret pašapmānu un burvestībām.

Ametists ir tikumības simbols, pasargā no visa veida pārmērībām un stiprina saprātu. Tas uzlabo garastāvokli, veicina intuitīvo domāšanu, palielina enerģētisko rezervi, pazemina stresu,

Tiek uzskatīts, ka, atrodoties uz kreisās plaukstas locītavas, ametists tā valkātājam dod iespēju redzēt sapņos nākotni. Tas apspiež ļaunas domas un darbības, brīdina par slimību. Ametists piesaista mīlestību un veiksmi, palīdz aizsargāties no dzēruma.

Iegremdējot ametistu karstā ūdenī, tad izņemot un noslaukot, akmens atvieglojot galvassāpes un zobu sāpes, ja to tur pie problemātiskās vietas.

Vislabāk piemērots meditācijai. Māca cilvēku kļūt pazemīgam, lai atvērtos durvis augstākām zināšanām.

Lai novirzītu ametista enerģiju ķermenim, nelielu tā gabaliņu liek trešās acs rajonā, var izdarīt akupresūru, var tīrīt meridiānus. Labi iet kopā ar rozā kvarcu.

Ametists ir miera un līdzsvara akmens. Atbrīvo no alkohola atkarības.

Piemērots gaisa zīmēm: Svariem, Ūdensvīram, Dvīņiem.